Battaniye Fabrikasında Feci Ölüm !

Battaniye Fabrikasında Feci Ölüm !

Uşak’ta feci bir iş kazası daha meydana geldi. Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB)’de battaniye üretimi yapan Özerdem Mensucat adlı tekstil fabrikasında makine temizliği yapan işçi yaşamını kaybetti.  

Edinilen bilgiye göre; battaniye üretim aşamaları makinelerinden olan baskı makinesini 3 işçi temizlemeye başladı. İki işçinin kendi temizliklerini bitirmesinin arkasından makinenin altında temizlik yapan Emrah Çay da işinin bitmesiyle, makinenin altından çıkmak istedi. Çay, makinenin altından çıkmaya çalıştığı sırada elini çalışır vaziyette olan makineye kaptırdı. Elini kaptırdıktan sonra makinenin işçiyi çekmesi sonucu Çay’ın kafası da ezildi.

Kazayı gören iş arkadaşları makineyi kapatıp Emrah Çay’ı bulunduğu yerden çıkarılırken; ağır yaralı olan Çay’a müdahalenin yapılması ve hastaneye götürülmesi için 112 Acil Servis’i aradılar. Ambulansın geç gelmesi sebebiyle işçi Emrah Çay’ın yaşamını kaybettiği iddia edildi.

 Kazanın arkasından fabrikada çalışan bazı işçiler, fabrikada iş güvenliği ve işçi sağlığı uygulamasının tam olarak uygulanmaması ve makineyi çalışır vaziyetteyken temizliğinin yaptırıldığını ifade etti.   31 yaşındaki işçi Emrah Çay’ın yaşamını kaybetmesinin arkasından vaka yerine gelen jandarma ekipleri tahkîkat başlattı. Fabrikada üretim durdurulurken, bazı çalışanların ve ustabaşlarının ifadesi alınmak üzere karakola götürüldüğü öğrenildi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.