11 Yaşındaki Kız Karın Ağrısı Şikayeti İle Hamile Olduğunu Öğrendi !

Diyarbakır ilinde meydana gelen vaka herkesi şoka soktu. Olay 2 hafta önce gerçekleşti. 11 yaşında ki küçük kız karnının ağrıması nedeni ile hastaneye kaldırıldı. Hastanede karşılaşılan sonuç herkesi hayretlere düşürdü. 11 yaşında olan küçük kız cinsel istismara uğramıştı. Yapılan tahliller sonucunda 11 yaşında olan kız gebeydi.

Diyarbakır ilinin Çınar ilçesinde gerçekleşen vaka da 11 yaşındaki kız hemen doğuma alındı. Doğumu yapılan kızın ve bebeğin koruma altına alına bilmesi için hastane çalışanları harekete geçti. Annesine uzun süre boyunca karnının ağrıdığını söyleyen küçük kız, belirli bir müddet sonra annesi tarafından Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanesinde bulunan, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine getirildi. Ortaya çıkan sonuçla 37 haftalık gebe olduğu belirlenen kız, hemen sezaryen doğuma alındı ve bir bebek dünyaya getirdi.

Gerçekleşen vaka ile alakalı araştırmalar halen devam ediyor. 11 yaşında olan kız ve bebek sezaryen doğumun arkasından yetkililer tarafından korunma altında tutulmaya devam ediyor. Son vakitlerde bu tür vakaların gündeme gelmesi bir çok tepkinin oluşmasına neden oluyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.